ŽUPNE OBAVIJESTI - GODINA MAJČINSTVA - 19. NEDJELJA KROZ GODINU - 12.8.2018.

Utorak: Sv. Maksimilijan Marija Kolbe,prezbiter i mučenik

Srijeda: UZNESENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE

Četvrtak: Sv. Roko Ispovjednik,

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise a nakon mise klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

U srijedu je svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije – Velika Gospa i državni blagdan. Svete mise u našoj crkvi su po nedjeljnom rasporedu u 8.30 i 10 sati i večernja misa u 19 sati.

Središnja proslava na razini grada je u Gospe od Pojišana. Ujutro su mise u 6, 7, 8, 9, 10 i 11 sati. Gradska zavjetna procesija sa slikom  Gospe od Pojišana kreće ulicama grada u 18 sati od katedrale sv. Duje do župne crkve na Pojišanu. Svečano misno slavlje u 19 sati predvodi mons. Marin Barišić, nadbiskup i metropolit.

U četvrtak je Sv. Roko Ispovjednik. Svečano se slavi u župi sv. Roka u Glagoljaškoj ulici na Manušu. Na sam blagdan mise su u 9 i 19 sati.

I ove godine pozivamo vjernike na obnovu kumstava u Africi. Iz naše župe ima oko 60 vjernika koji pomažu školovanje djece u Africi po 50 eura za osnovnu ili 100 za srednju školu. Na oglasnoj ploči imate imena djece, njihove ocjene i zahvalno pismo. Tko želi obnoviti kumstvo ili početi s kumstvom može to učiniti do kraja mjeseca.

Tisak: novi brojevi: Glasa koncila, Živo Vrelo, Kana…