ŽUPNE OBAVIJESTI - 30. NEDJELJA KROZ GODINU - 25.10.2020.

Kroz ovaj tjedan u Crkvi slavimo:

Srijeda: SV. ŠIMUN I JUDA TADEJ, apostoli

Ovih dana je došao novi dopis od našeg nadbiskupa u kojem su donesene odredbe kojih se treba držati kroz iduće razdoblje, a odnose se na opasnost od zaraze koronavirusom. Molimo sve vjernike koji dolaze u crkvu da drže razmak i koriste maske za lice. Vjernici koji na otvorenom sudjeluju u svetim misama također trebaju držati razmak. Za sada nema okupljanja zborova i susreta za molitvenu zajednicu i Framu.

Danas je nastupilo zimsko računanje vremena. Večernje mise kroz tjedan i nedjeljom biti će u 18 sati.

Kroz mjesec listopad pozivamo vjernike na molitvu krunice pola sata prije večernje mise koja je u 18 sati.

Župni ured radi po dogovoru sa strankama. Kontakt brojeve imate na oglasnom prostoru i našoj web i facebook stranici.

Sutra je vjeronauk za 2. i 3. razred srednje škole u 10 ili 15 sati. Susret s roditeljima krizmanika biti će u crkvi u 19 sati.

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise u 18 sati. Nakon mise je klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

U srijedu je vjeronauk za pripravnike na Krizmu u 20 sati u crkvi.

Župna kateheza za prvopričesnike je subotom u 9, 10 i 11 sati. Ako nam prilike dozvole 15. 11. biti će prva sveta Pričest za sadašnje četvrtaše koji su prošle godine bili redoviti u pripremama na vjeronauku.

Tisak: novi broj Glasa Koncila, Brat Franjo, Veritas i Živo Vrelo.

Pismo nadbiskupa Barišića svećenicima, redovnicima i redovnicama u svezi s opasnošću od zaraze koronavirusom

Savjetovavši se s epidemiolozima, splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić uputio je svećenicima, redovnicima i redovnicama pismo s novim odredbama i preporukama u svezi sprječavanja širenja zaraze koronavirusom.

Odredbe i preporuke prenosimo u cijelosti:

Podsjećamo i molimo da se poštuje obveza nošenja zaštitnih maski u svim zatvorenim prostorima gdje se okupljaju ljudi. To uključuje svete mise i druga okupljanja u crkvi kao i okupljanje djece i mladih na katehezi.

Osim zaštitnih maski jako je važno držati razmak. Nemojte se umoriti ponavljati i upozoravati vaše vjernike o potrebi nošenja maski i držanja razmaka. Štoviše, pokažite to i svojim primjerom.

Osobna higijena, tj. dezinfekcija ruku kao i dezinfekcija prostora su vrlo bitni kako bi se spriječio prijenos virusa.

Neka se za vrijeme svetih misa ne okuplja zbor i neka se preko svetih misa ne pjeva. Pjevanjem se povećava aerosol u zraku, a time se povećava i moguća transmisija virusa. S time povezano, neka se obustave i sve probe župnih zborova, kao i druga okupljanja koja u ovom trenutku nisu nužna.

Molitvene zajednice koje postoje u župama ili se okupljaju u župnim prostorima neka privremeno obustave svoje susrete ili neka ih održavaju on-line.

Sva međusobna druženja i okupljanja svećenika, redovnika i redovnica neka se, bilo otkažu, bilo svedu na najmanju moguću mjeru, uz minimalni broj sudionika i što kraće zadržavanje.

Kao i do sada, neka se u svetoj misi ne pruža ruka u znak davanja mira, a do daljnjega vrijedi da se sveta pričest dijeli isključivo na ruku.

Na kraju pisma, zahvaljujući svećenicima, redovnicima i redovnicama na njihovoj molitvi i zalaganju, nadbiskup Barišić još jednom ističe da je ključ sprječavanja zaraze ozbiljno, savjesno i strogo pridržavanje svih epidemioloških mjera i preporuka.

Vijest prenesena sa: https://smn.hr/4689-pismo-nadbiskupa-barisica-svecenicima-redovnicima-i-redovnicama-uz-svezi-s-opasnoscu-od-zaraze-koronavirusom

[OBAVIJET] susret fra Ilije Barišića sa kumovima

fra Ilija u afričkoj misiji
(foto: fra Drago Ljevar)

Ovim putem pozivamo sve kumove afričke djece da se odazovu susretu s našim afričkim misionarom fra Ilijom Barišićem koji će se održati u ponedjeljak 12.10.2020. u našoj crkvi s početkom u 20.00 sati. Molimo sve kumove - dobročinitelje da se odazovu pozivu na ovaj susret.

Proslava svetkovine sv. Ante na Poljudu 2020.

TRODNEVNICA:

predvodi p. IVAN IKE MANDURIĆ,

poglavar zajednice Družbe Isusove u Osijeku

10.6.2020. (srijeda)

u 17.30 sati  razmatranje

u 20.00 sati –  duhovni program

11.6.2020. (četvrtak)   TIJELOVO

u 10.00 sati –  SV. MISA I PROCESIJA

nakon procesije cjelodnevno klanjanje

u 17.30 sati  razmatranje

u 20.30 sati –  susret s mladima

12.6.2020. (petak)

u 9 - 12 sati –  osobni razgovori

u 17.30 sati –  razmatranje

u 19.00 sati –  SV. MISA

u 20.00 sati –  molitva zahvale pred Presvetim.

S V. M I S E   N A   B L A G D A N

13. 6. 2020.

u  6.00, 7.00, 8.00, 9.00 sati RECITIRANE

u  10.00 sati PJEVANA (pjeva župni zbor)