ŽUPNE OBAVIJESTI - KRŠTENJE GOSPODINOVO - 12.01.2020.

Ponedjeljak: Sv. Hilarije, biskup i crkveni naučitelj

Utorak: Bl. Odorik iz Pordenonea, prezbiter

Srijeda: Sv. Stošija, zaštitnica zadarske Nadbiskupije

Četvrtak: SV. BERNARD I DRUGOVI, prvomučenici

Petak: Sv. Antun, opat

Današnjim blagdanom Krštenja Gospodinova završava božićno vrijeme i započinje prvi dio „Vrijeme kroz Godinu“ koje će trajati do početka korizme.

Sutra je susret za ovogodišnje krizmanike u 20.30 sati.

U utorak je pobožnost na čast sv. Ante 15 minuta prije mise u 18 sati, a nakon mise prigodno klanjanje.

U srijedu u 20.30 je susret mladih s Hrvatskim nadzemljem.  Susret se održava u Velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa na temu „Dat će Bog“ a gost predavač je povjerenik za mlade iz Zagreba vlč. Ivan Valentić. Posebno pozivamo mlade koji će poći na Nacionalni susret hrvatske katoličke mladeži u Zagreb 09. i 10. svibnja.

U četvrtak je susret za odrasle u 20 sati i nastavak susreta za Framu u 20.30 sati.

Od tiska imamo: Glas koncila, Mali Koncil za djecu, Veritas, kalendari za ovu godinu,...

BOŽIĆ 2019.

Dragi vjernici!

Nova liturgijska Godina koja započinje Došašćem proglašena je u našoj nadbiskupiji „Godinom djedova i baka“. Povijest našeg spasenja označena je kroz dva kretanja. Prvo kretanje je čovjekovo traženje Boga što nas označava religioznim ljudima. Puno važnije je drugo kretanje u kojem se sam Bog prigiba prema čovjeku. U punini vremena Božja zamisao o čovjeku dovela je ta dva kretanja u savršeno i trajno jedinstvo.

Bog i čovjek u Isusu Kristu postali su sjedinjeni i ostali nepomiješani radi nas i našeg spasenja.

Bog je po rođenju Isusa Krista postao pravim čovjekom. Zato je Božić novost Božje objave kojeg mi kršćani radosno iščekujemo i slavimo.

Misterij čovjeka postaje doista jasan jedino u misteriju darovane Riječi.

Manjkava je ona vjera koja se zadržava samo na povijesnom događaju Kristova rođenja u Betlehemu. Ovaj nas događaj poziva na zajedništvo s Bogom i sudjelovanje u božanskom životu po tajni utjelovljene Riječi.

To sudjelovanje otkriva naše raspoloženje koliko želimo biti aktivni u životu Crkve gdje možemo živjeti svoj poziv i poslanje. Nisu li to ovih nedjelja došašća u perivoju našeg svetišta pokazali članovi naše Frame kad su osmislili sadržaje večernjeg programa u duhovnom ozračju.

Blagdan Božića je oduševio sv. Franju Asiškog koji je u Greccu doživio poseban susret s djetetom Isusom kroz žive jaslice i jasnom porukom da Bog zauvijek živi u našim srcima. Ne možemo biti samo povremeni svjedoci svoje vjere, dolaziti samo na svečana slavlja u crkvu, već smo pozvani svakodnevno povezivati svoj život s Bogom. Svoje misli, riječi i djela trebamo usklađivati s osjećajima kakvi su bili u Kristu. To možemo samo ako dobro upoznamo tajnu Kristova dolaska u naš svijet i naš osobni život. Koliko smo takvih poticaja i primjera dobili od starijih, a posebno od baka i djedova koji su znali moliti i nas upućivati u molitvu. U ovoj godini koja je posvećene trećoj životnoj dobi zahvalimo Bogu za te svijetle primjere vjere iz koje mladi naraštaji mogu puno dobiti. Neka ova zajednička slavlja oko Božića učvrste naš poziv na svetost i blizinu Božje objave svakom stvorenju.

U ime nas franjevaca sa Poljuda i svih naših suradnika želim Vam sretan i blagoslovljen Božić i Novu 2020. godinu!

fra Tomislav Hrstić, župnik

RASPORED ISPOVIJEDANJA od 19.-24.12.2019.

RASPORED ISPOVIJEDANJA za dane od 19.-24.12.2019.

19.12.2019. četvrtak

– ispovijed za mlade u 20:30 sati

21.12.2019. subota

– ispovijed za stare i nemoćne – po dogovoru

22.12.2019. nedjelja

– prije podne – 8:00 - 13:00 sati

– poslije podne – 17:00 - 18:30 sati

23.12.2019. ponedjeljak

– prije podne – 9:00 - 12:00 sati

– poslije podne – 15:00 - 18:00 sati

ISPOVIJED NA BADNJAK - 24.12.2019. utorak

– prije podne – 9:00 - 12:00 sati

Na Badnji dan poslije podne i na Božić neće biti ispovijedi!