ŽUPNE OBAVIJESTI - 19. NEDJELJA KROZ GODINU - 09.08.2020.

Kroz ovaj tjedan u Crkvi slavimo:

Ponedjeljak: SVETI LOVRO, đakon i mučenik, blagdan

Utorak: SVETA KLARA ASIŠKA, djevica

Četvrtak: Sv. Poncijan, papa i Hipolit, prezbiter, mučenici

Petak: Sv. Maksimilijan Marija Kolbe, prezbiter i mučenik

Subota: UZNESENJE BL. DJEVICE MARIJE, svetkovina

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise u 20 sati. Nakon mise je klanjanje Presvetom Oltarsko Sakramentu.

U subotu je svetkovina Velike Gospe koja se svečano slavi u svim Gospinim svetištima. U župi Gospe od Pojišana traje devetnica a raspored misa na samu svetkovinu imate na plakatu oglasne ploče. Ove godine se izostavlja tradicionalna procesija od katedrale sv. Duje do Pojišana. Svečanu misu u subotu u 19 sati predvodi mons. Marin Barišić, splitsko-makarski nadbiskup.

Mise u našoj samostanskoj crkvi koja je posvećena Uznesenju Marijinu biti će po nedjeljnom rasporedu u 8.30, 10 i 20 sati.

Tisak: novi broj Glasa Koncila i Brat Franjo, Vez, Živo Vrelo, Kana… Tisak se nalazi na stoliću kod svijeća u našem klaustru…