ŽUPNE OBAVIJESTI - 12. NEDJELJA KROZ GODINU - 21.06.2020.

Kroz ovaj tjedan u Crkvi slavimo:

Ponedjeljak: Sv. Ivan Fisher i Toma More, mučenici

Srijeda: ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA, svetkovina

Subota: Sv. Ćiril Aleksandrijski, biskup i crkveni naučitelj

Danas su svete mise počele po ljetnom rasporedu. Nedjeljom su mise u 8.30, 10 i 20 sati. Mise kroz tjedan su u 7 i 20 sati. Subotom nema večernje mise.

Sutra je neradni dan u našoj Domovini i župni ured sutra ne radi.

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise u 20 sati. Nakon mise je klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

U srijedu je svetkovina Sv. Ivana Krstitelja. Mise su u našoj crkvi u 7 i 20 sati.

Naša provincija vodi postupak za proglašenje blaženim Sluge Božjega  fra Ivana Perana. Povodom 100. obljetnice njegova rođenja u srijedu će u Kaštel Starom biti svečano misno slavlje koje će predvoditi naš nadbiskup mons. Marin Barišić s početkom u 19 sati.

U subotu će u crkvi Gospe od Zdravlja biti svećeničko ređenje. Misu i ređenje novih kandidata predslavi naš nadbiskup mons. Marin Barišić u 10 sati. Molimo vjernike da sudjeluju u ovom slavlju i preporučujemo u molitve naše nove svećenike.

U našu crkvu su stigle nove klupe. Još ih otplaćujemo i molimo vjernike da se uključe u ovu akciju prema svojim mogućnostima.

Tisak: novi broj Glasa Koncila, Kana,  MAK – Mali koncil, Živo Vrelo, Naša Ognjišta, Veritas…