ŽUPNE OBAVIJESTI - GODINA MAJČINSTVA - 16. NEDJELJA KROZ GODINU - 22.7.2018.

Ponedjeljak: Sv. Brigita, redovnica i zaštitnica Europe

Srijeda: SVETI JAKOV, apostol - blagdan

Četvrtak: Sv. Joakim i Sv. Ana, roditelji Bl. Dj. Marije

U ovom tjednu nema posebnih događanja u župi i biskupiji.

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise a nakon mise klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

U petak u 20 sati na Ravnim Njivama, u crkvi Sv. Mateja održat će se pripremni susret ministranta i roditelja koji idu na Europski susret ministranata s Papom u Rim. Iz naše nadbiskupije ide 45 srednjoškolaca a iz naše župe 5 ministranata. Na susretu se očekuje se oko 30.000 ministranata. Polazak je u nedjelju u večernjim satima.

Papina misijska djela u Hrvatskoj o danu sv. Kristofora organiziraju akciju skupljanja priloga kako bi za Misije mogli kupiti prijevozno sredstvo za naše misionare.  O akciji MIVA imate više na oglasnoj ploči.

Molimo, radimo i gradimo bolju budućnost. Marijanski zavjet za Domovinu i zavjetno hodočašće ovih dana prolazi korz naše krajeve. Više informacija imate na prigodnom letku kojeg možete uzeti na stalaži za tisak.

Tisak: novi brojevi Glasa koncila, Živo Vrelo, Kana…