ŽUPNE OBAVIJESTI - GODINA OČINSTVA - 33. NEDJELJA KROZ GODINU - 19.11.2017.

on Posted in Župne obavijesti.

Kroz ovaj tjedan slavimo: 

         Utorak: Prikazanje Blažene Djevice Marije, spomendan

         Srijeda: Sv. Cecilija, djevica i mučenica

         Četvrtak: Sv. Klement I, papa i mučenik

         Petak: Sv. Andrija Dung-Lac i 117 vijetnamskih mučenika

         Subota: Sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica  

Pod okriljem čudotvorne Gospe od Zdravlja u Splitu na Dobrome u utorak se slave mise kroz cijeli dan. Svečano misno slavlje u 11 sati predvodi msgr. Marin Barišić, splitsko-makarski nadbiskup. Misa i blagoslov djece je u 16 sati a misa za dobročinitelje u 19 sati.

Povodom blagdana sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe, koji se slavi u srijedu, pozivamo župni zbor na prigodnu misu u 18 sati. Poslije mise organiziramo prigodno druženje za pjevače u dvorani samostana.

Bliži se vrijeme Došašća i priprave za Božić. Blagoslov obitelji u našoj župi započet ćemo iza blagdana Sv. Nikole biskupa 07. 12. Ako u župi ima novih obitelji za blagoslov mogu se javiti u sakristiju ili u župni ured i ostaviti svoje podatke.

U idućem broju Glasa Koncila biti će reportaža o našoj župi povodom 50 godina župe sv. Trojice. Potičemo vas da nabavite ovaj broj i imate ga u svojim obiteljima.

Od tiska imamo Glas koncila, MAK- Mali Koncil za djecu, Živo Vrelo, Naša Ognjišta, Svjetlo Riječi, Veritas…