S.B. fra Ivan Peran - glazba

on Posted in fra Ivo Peran.

Skladateljski rad:

- "Pastiri pjevaju Malom Isusu" (starosl. tekst) Misa za 2 jedn. glasa ili mješ. zbor. Košljun - Ljubljana 1962.

- "Svim na zemlji mir veselje". Misa kao gore, ali sa hrvatskim tekstom. Košljun - Ljubljana   1965.

- "Slavite Mariju". Pučka hrvatska misa za 1- 2 glasa. Košljun - Ljubljana 1965., i kasnije još nekoliko izdanja.

- "Mariji, Majci Crkve". Hrvatska misa za 2 jedn. ili 3 nejedn. glasa. Košljun - Ljubljana 1965.

- Hrvatska misa za pokojne za 1 - 2 glasa. Košljun - Ljubljana 1966.

- "Jubilaris". Hrvatska misa za puk i mješoviti zbor. Zadar 1976.

- "Ut omnes unum sint". Latinska misa za puk i zbor. Zadar 1977.

- "Gospodi pomiluj". Starosl. misa za 2 - 3 jedn. glasa. Košljun 1993. - na spomen 500 god. Krbavske bitke (nije tiskana).

- "Misa na čast sv. Jurja" (starosl.) za 2 glasa po napjevu "Svet" iz Modruškog Zagorja (Ogulin).  Košljun 1993. (nije tiskana).

Opsežniji radovi:

- "Tajna zlatne ribice ili priča o srcu" (1973) (Opereta za mlade u tri čina - izvođena u Dubrovniku).

- "Apokalipsa" (1987.) (Oratorij, solisti, zbor, orkestar, orgulje -izvođeno u Rijeci 1988. i 1989.).

- Božićni oratorij (1990.) (Za mlade, uz pratnu orgulja i drugih instrumenata - više puta izvođeno).

- "Franjevačke minijature" (1988.) (Za soliste i zbor, uz pratnju orgulja - izvođeno u Rijeci).

- "Sv. Franjo pred Dubrovnikom" (1985.) (Recital - za soliste, zbor, glasovir i mali orkestar -  izvedeno u Dubrovniku, uz proslavu 750 godina prisutnosti Male braće u tom gradu).

- "Sveta Obitelj" (1983.) (Glazbena igra za mlade uz orgulje i mali orkestar - mnogo puta izvedeno u Dubrovniku - Lapad).

Ostale skladbe:

O. Ivo Peran skladao je mnogo kraćih svjetovnih ozbiljnih i šaljivih skladbi za školske zborove i mlade. Mnoge se često izvode, mada nisu tiskane.

Crkvene:

- Psalmi (djelomično ili u cjelosti): 8, 51, 63, 84 i 150.

- Himni: Tebe Boga hvalimo (na motivima Božićnih pjesama).

Tebe Boga hvalimo (greg. koral i zbor naizmjenično).

O, dođi Duše  (greg. koral i zbor naizmjenično).

Dođi Duše Presveti (posljednica) (greg. kor. i zbor).

Veliča (greg. koral i zbor naizmjenično).

Osim toga napisao je još mnogo himana za liturgijska vremena, te na čast svetaca, svetih zaštitnika i slavlja svetih (zajednički), jednoglasne ili višeglasne, s pratnjom ili bez pratnje, zatim velik broj duhovnih popijevki za soliste ili zbor koje se često i mnogo izvode, mada nisu tiskane. Prepisuju se naime ili fotokopiraju.