Adventska duhovna obnova za sve sudionike KMNL-e ''Sv. Ivan Pavao II.''

Adventska duhovna obnova za sve igrače i voditelje KMNL-e ''Sv. Ivan Pavao II.'' održana je u utorak 4. prosinca 2018. u župi Marije Pomoćnice na Kmanu.

Duhovna obnova započela je ispitom savjesti, nakon kojeg je uslijedila mogućnost za sakrament ispovijedi. Svetu misu predvodio je župnik župe Marije Pomoćnice (Kman) don Ivan Terze, a u koncelebraciji su bili dr. sc. don Mihael Prović (povjerenik Ureda za pastoral mladih naše nadbiskupije), fra Tomislav Hrstić (Sv. Ante, Poljud) te o. Anto Gavranović (sv. Dominik, Split). U svojoj propovijedi, don Ivan Terze je posebno naglasio važnost molitve ''Oče naš'' te spoznaju da nas Bog ni u kojim životnim okolnostima neće napustiti, budući da smo mi Njegova ljubljena djeca. Don Ivan je također naglasio važnost jednostavnosti u kršćanskom životu. Usporedio je to sa sportom, a posebno sa nogometom te naglasio kako su zapravo najbolji oni nogometaši koji igraju lijepo, a opet tako jednostavno.

Nakon sv. mise uslijedilo je zajedničko druženje te prigodni domjenak u prostorijama župe.

preneseno sa: https://mladisplit.com/novosti-kmnl/item/529-adventska-duhovna-obnova-za-sve-sudionike-kmnl-e-sv-ivan-pavao-ii