ŽUPNE OBAVIJESTI - GODINA MAJČINSTVA - 17. NEDJELJA KROZ GODINU - 29.7.2018.

Utorak: Sv. Ignacije Lojolski, prezbiter

Srijeda: Sv. Alfonz Marija de Liguori, biskup i cr. naučitelj

Četvrtak: BL. DJ. MARIJA ANĐEOSKA, Porcijuknula

Petak: Bl. Augustin Kažotić, biskup

Subota: Sv. Ivan Marija Vianney, prezbiter

U ovom tjednu nema posebnih događanja u župi i biskupiji.

U utorak je pobožnost sv. Anti 15 minuta prije večernje mise, a nakon mise klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Danas u 17 sati ministranti našeg grada idu na Europski susret ministranata s Papom u Rim. Okupljanje je kod crkve sv. Mateja na Ravnim Njivama. Na glavnom susretu u utorak očekuje se oko 65.000 ministranata iz Evrope. Povratak je predviđen u petak.

Samostan sestara Klarisa u gradu slavi svetkovinu sv. Klare 11. kolovoza. U četvrtak počinje devetnica. Raspored devetnice i misa imate na plakatu oglasne ploče.

I ove godine pozivamo vjernike na obnovu kumstava u Africi. Iz naše župe ima oko 60 vjernika koji pomažu školovanje djece u Africi po 50 eura za osnovnu ili 100 za srednju školu. Na oglasnoj ploči imate imena djece, njihove ocjene i zahvalno pismo. Naš Misionar fra Ilija će biti u Hrvatskoj oko Velike Gospe, a mi ćemo nastojati kroz te dane kontaktirati kumove za obnovu kumstva.

Tisak: novi brojevi Glasa koncila, Živo Vrelo, Kana…