Završetak velike devetnice i blagdan sv. Josipa

U crkvici Sv.Trojice na Poljudu u Splitu, na samu svetkovinu sv.Josipa, završena je velika devetnica za Domovinu o 330-toj obljetnici proglašenja sv.Josipa zaštitnikom Hrvatske. Program devetnice je započeo u srpnju 2017. god.i odvijao se je kroz devet mjeseci kao cjelonoćno Euharistijsko klanjanje uoči 19-tog u mjesecu. u Jutarnjim satima slavila se je sv. Misa za istu nakanu. Bdijenje pred Presvetim Oltarskim sakramentom zadnjeg dana devetnice produženo je u jutarnjim satima do sata milosrdja, kada je u 15h izmoljena krunica Božjeg milosrdja, nakon koje je sv. Misu slavio pastoralni vikar splitsko-makarske nadbiskupije mons.Nediljko Ante Ančić u suslavlju sa fra Matom Pudjom.

U svojoj homiliji mons.Ančić je posebno istaknuo krijepost poslušnosti sv.Josipa i njegovu otvorenost poticajima Duha Svetoga zahvaljujući kojoj se je ostvarilo velebno djelo spasenja Isusa Krista. Primjer sv.Josipa nas poziva da se i mi danas, svatko pojedinačno, osluškujući poticaje Duha svetoga, odreknemo svojih planova i postanemo aktivni sudionici u izgradnji Domovine na Božjim principima. Program devetnice je realiziran u okviru projekta "Duhovni spomenik pape Ivana Pavla II", a kao organizatori, uz Molitveni savez legije Srca Isusova i Marijina, ovaj put bila je Hrvatska udruga Benedikt i koordinacija štovatelja Božjeg milosrdja SMN-e, uz domaćina župu sv.Trojice Split. (Božena Grgić)